Bartosz Krycki
Adwokat

Świadczę usługi w sprawach karnych i cywilnych. Pomagam rozwiązywać problemy prawne przedsiębiorców. Współpracując ze mną masz pewność otrzymania rzetelnej i konkretnej pomocy prawnej.  Sprawy, którymi głównie się zajmuje to:

 • szeroko pojęte sprawy komunikacyjne (m in. o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających / wypadki i kolizje drogowe). 
 • dochodzenie roszczeń odszkodowawczych (wypadki komunikacyjne, błędy lekarskie, wypadki w pracy),
 • sprawy dotyczące praw autorskich (umowy licencyjne, umowy o przeniesienie praw autorskich); 
 • doradzanie w kwestiach prawnych przedsiębiorcom i rozwiązywanie ich problemów prawnych.
 • windykacja należności (wezwania do zapłaty, pozwy o zapłatę, reprezentacja w postępowaniu egzekucyjnym).

W relacji z Klientem zapewniam systematyczne informowanie o stanie sprawy, dyskrecję i pełne zaangażowanie. Sposób działania zawsze ustalam wspólnie z Klientem po dokładnej analizie stanu faktycznego i prawnego danej sprawy. Prowadzę sprawy klientów z całej Polski. Siedziba kancelarii w żaden sposób nie ogranicza zasięgu mojego działania i możliwości udzielania Państwu pomocy prawnej. Obecnie większość spraw można załatwić zdalnie, a bieżącą pomoc prawną (oczywiście w graniach prawa i technicznych możliwości) można świadczyć przez Internet. Oszczędza to czas zarówno każdej ze stron. 

Dlaczego ja ?

Zasady współpracy

Profesjonalizm, osobiste i szczere podejście Klienta

 • Masz pewność, że Twoją sprawą zajmę się osobiście. Zawsze staram się wyjaśniać Klientom ich sytuację w sposób możliwie najprostszy i zrozumiały, unikając żargonu prawniczego. 
 • Jeszcze przed zleceniem mi sprawy otrzymasz jasne wytłumaczenie, ile sprawa może potrwać, oraz jakie ryzyko się z nią wiąże.
 • Jeśli sprawa jest trudna lub bardzo ryzykowna od razu otrzymasz taką informację, bez łudzenia o 100 % wygranej. Zlecając mi sprawę z góry wiesz jak będzie wyglądać Twoja sprawa. 

Rzetelność i zaangażowanie

 • Wszelkie sprawy prowadzone są z  należytą starannością. Cechuje mnie całkowite zaangażowanie w powierzoną sprawę. Zapewniam też stały kontakt oraz informowanie o postępach w sprawie. Nie zapominam, że to jest Twoja sprawa – masz prawo wiedzieć o niej wszystko. 
 • Daję Ci dostęp do wszystkich pism i czynności, jakie podejmę w Twojej sprawie.
 • Dostajesz też pewność, że  o postępach w sprawie będziesz na bieżąco informowany. Utrzymujemy z Tobą kontakt mailowy i telefoniczny.

Przejrzysty sposób wynagrodzenia i elastyczność

 • Przed zleceniem sprawy otrzymasz informację o wszystkich kosztach, jakie poniesiesz w związku ze sprawą. Podpisywana umowa jest prosta i przejrzysta. Wiesz za co płacisz.  Daje Ci również możliwość rozłożenia płatności na raty.
 • Dostosuję dla Ciebie godzinę spotkania. Nie mam ściśle określonych godzin pracy. 
 • Jeśli mieszkasz daleko od kancelarii nie stanowi to problemu. Zapewniam konsultacje i spotkanie online (na wszelkich możliwych platformach i aplikacjach tj. Skype, MS Teams, Zoom).
 • Współpracuje również z wieloma adwokatami i radcami prawnymi na terenie całej Polski. Za Twoją zgodą mogę zlecić zaufanym osobom z którymi współpracuje zastępstwo w Twoim sądzie. Masz pewność, że sprawa zostanie obsłużona z najwyższą starannością. 

OPINIE

Kancelaria Adwokacka Adwokat Bartosz Krycki

Pytania i odpowiedzi

Tak, przed każdym spotkaniem niezbędny jest kontakt celem umówienia konkretnej godziny spotkanie. Kancelaria także  oferuje spotkanie online (zoom, skype, whatsapp). Jest to obecnie preferowany sposób kontaktu. Wszelkie niezbędne dokumenty można przesłać w formie elektronicznej (skan). Umowę z Kancelarią można podpisać zdalnie – wysyłając podpisane dokumenty na adres Kancelarii. Jest to zaoszczędzenie czasu i pieniędzy dla obu stron.

Wszystko zależy od konkretnej sprawy. Przy wycenie usługi brany jest pod uwagę w szczególności przewidywany naAkład pracy oraz stopień skomplikowania sprawy. Do ustalonej kwoty wynagrodzenia doliczany jest podatek od towarów i usług (VAT). Dla jasności Klient zawsze otrzymuje informację o kwocie brutto (już z wliczonym podatkiem VAT).

Nie. Żaden, nawet najwybitniejszy adwokat nie zapewni wygranej w sprawie. Pamiętaj, że decyduje sąd. Sąd, a bardziej dokładnie sędzia lub sędziowie. Zapewnimy Wam jednak pełne zaangażowanie i profesjonalizm, które zwiększają szanse na pozytywne zakończenie sprawy. 

 

Co do zasady wszystkie porady są odpłatne. Jednakże w przypadku spraw odszkodowawczych analiza sprawy jest darmowa.

Tak. W nagłych przypadkach (np. zatrzymanie) możesz zadzwonić o każdej porze. 

Kancelaria prowadzi sprawy klientów z całej Polski. Siedziba kancelarii w żaden sposób nie ogranicza zasięgu działania Kancelarii i możliwości udzielania Państwu pomocy prawnej. Obecnie większość spraw można załatwić zdalnie, a bieżącą pomoc prawną (oczywiście w graniach prawa i technicznych możliwości) można świadczyć przez internet.

Dla nas każda sprawa jest wyjątkowa – do każdej podchodzimy z należytą starannością. 

Tak. Jest to preferowany obecnie sposób kontaktu. Kancelaria oferuje spotkanie online (zoom, skype, whatsapp). Wszelkie niezbędne dokumenty można przesłać w formie elektronicznej (skan). Umowę z Kancelarią można podpisać zdalnie – wysyłając podpisane dokumenty na adres Kancelarii. Jest to zaoszczędzenie czasu i pieniędzy dla obu stron.

Nie. Głównym przedmiotem działalności Kancelarii są sprawy karne oraz karne wykonawcze (dozór elektroniczny, odroczenie kary, przerwa w wykonaniu kary). Kancelaria prowadzi również sprawy cywilne: sprawy o odszkodowanie, sprawy praw autorskich. 

Kancelaria nie prowadzi spraw rodzinnych (rozwody, alimenty) ani spraw z zakresu prawa pracy. Znamy dobrych specjalistów z tej dziedziny, których polecimy.